Prancūzijos šiaurės rytuose esančio Araso miesto mokykloje penktadienį peiliu mirtinai subadytas mokytojas, o dar du žmonės buvo sunkiai sužeisti, pranešė policija ir regiono pareigūnai.
Pradėtas tyrimas dėl įtariamos teroro atakos.
20-metis užpuolikas, kurio pavardė neskelbiama, kilęs iš daugiausia musulmoniško Rusijos pietinio Čečėnijos regiono ir jau buvo įtrauktas į Prancūzijos nacionalinį registrą kaip potenciali grėsmė saugumui, pranešė šaltinis policijoje.
Šaltinis pridūrė, kad sužeistieji buvo mokyklos apsauginis, kuris buvo padurtas kelis kartus ir kovoja dėl savo gyvybės, ir ne tokios sunkios būklės mokytojas.
Nė vienas mokyklos mokinys nenukentėjo, sakė kitas policijos šaltinis.
Vietos policija nurodė, kad padėtis suvaldyta ir kad pavojaus visuomenei nebėra.
Kaltininką sulaikė policija, socialiniame tinkle „X“ parašė vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas).
Jo 17 metų brolis buvo sulaikytas netoli kitos mokyklos, pridūrė trečiasis policijos šaltinis.
Panika mokykloje
Mokiniai ir mokytojai tuo metu buvo užsidarę mokyklos patalpose.
Remiantis pirminiu tyrimu, užpuolikas sušuko arabišką frazę „Allahu akbar!“ („Dievas visų didesnis“), naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis policijoje, kuris kalbėjo su anonimiškumo sąlyga.
Teritorija aplink mokyklą buvo aptverta, ten atvyko policija, ugniagesiai ir greitosios pagalbos tarnybos, pranešė AFP žurnalistai.
Tėvai rinkosi priešais mokyklą, kur pro langus matėsi mokiniai.
Išpuolį matęs filosofijos mokytojas Martinas Dousseau (Martinas Dosė) pasakojo apie panikos akimirką per pertrauką, kai moksleiviai atsidūrė akis į akį su ginkluotu vyru.
„Jis užpuolė valgyklos darbuotojus. Norėjau nusileisti, kad įsikiščiau, jis atsisuko į mane, vijosi mane ir paklausė, ar esu istorijos ir geografijos mokytojas, – pasakojo M. Dousseau. – Užsibarikadavome, tada atvyko policija ir jį sustabdė.“
Prancūzija nedelsdama pradėjo teroro tyrimą dėl išpuolio, pranešė Nacionalinė kovos su terorizmu prokuratūra.
Nuo 2015 metų šalis patyrė virtinę islamistų ekstremistų išpuolių.
Vienas radikalizavęsis čečėnų pabėgėlis 2020-aisiais netoli Paryžiaus nupjovė galvą mokytojui Samueliui Paty (Samiueliui Pati), kuris buvo parodęs moksleiviams pranašo Muhammado (Muhamado) karikatūrų.
Šis nusikaltimas sukėlė šoko bangą ir vėl kilo diskusijos apie radikaliojo islamo įtaką.
Išpuolis Arase įvyko praėjus beveik lygiai trejiems metams po S. Paty nužudymo.
Padidinta apsauga
Taip pat Prancūzijoje, kurioje gyvena didelės žydų ir musulmonų bendruomenės, kyla įtampa po praėjusį savaitgalį surengtos „Hamas“ atakos prieš Izraelį ir pastarojo atsako Gazos Ruožui.
Prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ketvirtadienį kreipdamasis į tautą sakė, kad Prancūzijoje šalia 582 religinių ir kultūros įstaigų sustiprinta policijos apsauga.
„Tie, kurie painioja palestiniečių reikalą ir terorizmo pateisinimą, daro didelę moralinę, politinę ir strateginę klaidą“, – sakė jis.
E. Macrono biuras nurodė, kad jis vyks į įvykio vietą Arase.
Ginčų taip pat kilo dėl Prancūzijos vyriausybės sprendimo uždrausti palestiniečiams palankius protestus po „Hamas“ atakos. Kairieji apgailestavo, kad nebeįmanoma protestuoti už taiką, o dešinieji teigė, kad tokių priemonių nepakankama.
G. Darmaninas ketvirtadienį įsakė uždrausti demonstracijas visoje šalyje, nes jos „gali sutrikdyti viešąją tvarką“, pridūręs, kad organizatoriams gali grėsti areštas.
Nepaisydami draudimo, keli šimtai žmonių vėlai ketvirtadienį susirinko centrinėje Respublikos aikštėje Paryžiuje ir kituose Prancūzijos miestuose, įskaitant Lilį ir Tulūzą, skanduodami palestiniečiams palankius ir prieš Izraelį nukreiptus šūkius, pranešė AFP korespondentai.
Paryžiaus policija panaudojo ašarines dujas protestuotojams išvaikyti ir pranešė sulaikiusi 10 iš maždaug 3 tūkst. dalyvavusių žmonių.
Budas.lt nuotr.
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.