Startuoja socialinę universitetų atsakomybę vertinsiantis projektas

Nors „socialinės atsakomybės“ terminas nėra naujas, įvairiose diskusijose su politikais ir visuomenės veikėjais dar sulaukiama klausimų, ką reiškia įmonių arba verslo socialinė atsakomybė. Ypač darosi neaišku, kai kalbama apie nevyriausybinio sektoriaus bei valstybinių institucijų socialinę atsakomybę.

Šiam aktualiam klausimui nagrinėti metų pradžioje Kauno technologijos universiteto (KTU) akademinė bendruomenė prisijungė prie bendro su įvairiomis Europos šalimis vykdomo projekto, kuriuo bus siekiama audituoti Europos universitetų socialinę atsakomybę ir kartu ugdyti studentų žinias, gebėjimus bei kompetencijas socialinei atsakomybei suvokti.

Trejų metų projekto „Socialinės universitetų atsakomybės auditavimas ir sertifikavimas“ (angl. „CertSRA: Certificate in University Social Responsibility“) tikslas – ne tik sukurti socialinės universitetų atsakomybės auditavimo programą, bet ir ugdyti studentų socialinius gebėjimus tarpkultūrėje aplinkoje, papildomai ugdyti komandinio darbo ir tarpkultūrinės komunikacijos gebėjimus ir kalbines kompetencijas bei didinti studentų įsidarbinimą ir įsitvirtinimą darbo rinkoje.

Projekte KTU atstovauja Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) dėstytojų tyrėjų komanda (projekto vadovė dr. D. Maumevičienė, projekto tyrėjos doc. dr. A. Augustinienė, dr. G. Edintaitė, A. Daubarienė J. Horbačiauskienė, R. Kasperavičienė ir J. Maksvytytė) ir Sudentų atstovybė, atstovaujama Agnės Medėkšaitės, Kristinos Laurinčiukaitės, Monikos Samuolytės ir Ievos Kurkulytės.Šio „Erasmus+“ programos strateginės partnerystės projekto koordinatorius yra Jungtinės Karalystės Nacionalinė studentų atstovybė. Projekto partneriai taip pat yra Edinburgo universitetas (Škotija), Porto universitetas (Portugalija), Europos studentų sąjunga bei Porto universiteto Studentų sąjunga. Projekte, kuris bus vykdomas iki 2019 rugpjūčio 31 dienos, dalyvaus apie 60 studentų iš trijų minėtų universitetų.

„Džiugu, kad startuoja toks projektas, kuris ne tik atkreipia universitetų, visos akademinės bendruomenės ir visuomenės dėmesį į socialinę atsakomybę, jos užtikrinimą, bet ugdo studentų žinias, gebėjimus ir kompetencijas, susijusias su universitetų ir kitų organizacijų socialine atsakomybe“, – teigia projekto vadovė dr. Dainora Maumevičienė.

„Dalyvaudami projekte ir intensyvioje mokymosi programoje virtualiai ir tiesioginio kontakto metu studentai mokysis apie socialinės atsakomybės vertinimo kriterijus, audito vykdymo procesą ir rezultatų pateikimą, o vėliau įgytas žinias praktiškai pritaikys projekto partnerių šalyse, atlikdami Edinburgo, Porto, Kauno technologijos universitetų ir Europos studentų sąjungos socialinės atsakomybės auditą“.

Projekto metu sukurti produktai bus pristatyti baigiamojoje projekto konferencijoje, organizuojamoje 2019 m. pavasarį. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti internetinėje svetainėje www.essaproject.eu

Apie socialinę atsakomybę

Europos Komisija dar 2001 m. suformulavo įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) apibrėžimą. Pagal jį ĮSA – tai, kai įmonės besilaikydamos įstatymų, tarptautinių susitarimų ir sutartų elgsenos normų, į savo veiklos vidinius procesus ir išorinius santykius savanoriškai integruoja socialinius, aplinkosaugos ir skaidraus verslo principus. 2011 m. Europos Komisija pateikė daug bendresnę ĮSA sampratą – tai įmonės atsakomybė už savo poveikį aplinkai. Savanoriškumo principo būti atsakingu nebeliko – tėra privalomybė, ir ši tendencija globalizacijos kontekste tik stiprės. Dar daugiau, ĮSA diskusijose vis labiau atkreipiamas dėmesys ne tik į verslo, bet ir nevyriausybinio sektoriaus bei valstybinių institucijų socialinę atsakomybę.

Akvilė Sebežiova

Kauno technologijos universitetas
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode